Garanti ve İade Şartları

Garanti
Banlio Design olarak tüm ürünlerimizde kullanıcıdan kaynaklı durumların haricinde ,üretimden kaynaklı kusurluluk ile ilgili durumlarda fatura tarihinden itibaren 1 yıl garanti ve sorumluluk süremiz bulunmaktadır.

Sipariş ettiğiniz ürün üretimden kaynaklanan bir hata ile size gönderildiyse,garanti ve sorumluluk süresi içerisinde ürününüzü ,varsa aynı ürün ile değiştirebilir veya iade edebilirsiniz.Bu konu ile ilgili 0212 252 24 44 numaralı telefonumuzdan müşteri temsilcimizle görüşebilirsiniz.

 

Kırılacak eşya olarak tabir edilen porselen ve cam ürünlerinin garantisi eve teslime kadardır. Teslimattan kaynaklanan sorunlarda, teslimat tarihinden itibaren 7 gün içinde kırık ya da sorunlu olan ürünler tespit edilip, Banlio’ya başvurulmalıdır. Teslimattan itibaren 7 gün içinde sorun bildirildiğinde, ürünlerin parçaları ücretsiz olarak temin edilir, (kırık parçalar müşteriden kargo yoluyla iade alınır. -Kargo ücreti Banlio tarafından karşılanır-) ve parça gönderimi yapılır.

 

Satılan ürünün bu gibi sebeplerle iade veya değişiklik yapılabilmesi için Müşteri’nin siparişi kendisine teslim edildiği anda kargo yetkilisi nezhinde kontrol etmesi gerekir.Siparişiniz eksik ,hatalı yada yanlış gönderilmiş ise siparişinizi teslim eden kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyip tutanak bilgileri ile beraber Banlio Design müşteri temsilcileri ile 0212 252 24 44 numaralı telefondan yada info@banlio.com e-posta aracılığı ile iletişime geçerek gerekli bilgileri verdiğiniz takdirde siparişinizin telefasi en kısa sürede gerçekleştirilecektir.Ürün teslim alındıktan sonra ürüne kargo sırasında zarar verildiğine dair iddalarla yapılan iadeler kabul edilmez.

 

İade 

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde kullanmadığınız takdirde ve ürün ya da ambalajını(satılabilirliğini)bozmadığınız sürece iade edebilirsiniz.14 gün içerisinde info@banlio.com adresine sipariş numaranız ve ilgili ürün kodu ile birlikte iade sebebinizi belirten bir e-posta gönderebilir yada 0212 252 24 44 numaralı telefondan bu isteğinizi müşteri temsilcimize iletebilirsiniz.

 

Bu aşamadan sonra tercih ettiğiniz kargo firmasıyla kargo ücreti tarafınıza ait olmak üzere iade etmek istediğiniz ürünü Necatibey cad. Müeyyetzade mah. No:57 Karaköy – Beyoğlu/İSTANBUL adresine gönderimde bulunabilirsiniz.(Karşı ödemeli gönderilen kargolar kabul edilmemektedir.)

 

İade edilecek ürünü hasar görmeyecek şekilde paketlemeniz ve içeriğindeki tüm doküman (garanti belgesi,fatura,sevk irsaliyesi,kargo teslim fişi vb.) ile varsa yanında gönderilen ek parçaları ve promosyon ürünleriyle birlikte hasar görmeyecek şekilde paketleyerek kargo firmasına teslim etmelisiniz.

Ürünün bize ulaşması ardından yetkililerimizce yapılacak incelemeler sonucunda kullanım hatası gibi nedenlerden kaynaklanan kesin bir aksaklık tespit edilmediği taktirde iade onay bilgisi size telefon ile bildirilecek ve ürün bedeli bankanıza iade edilecektir.Ürün bedelinin hesabınıza geri iade süresi her bankaya göre değişiklik göstermektedir.Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün tutarı,iade talebiniz onaylandıktan ve size bildirir bildirmez aynı gün içerisinde bankanıza iade edilecektir.Bu tutarın bankaya devrinden sonra hesaplarınıza yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan,olası gecikmelere Banlio.com herhangi bir müdehalede bulunamamaktadır.İade edilen tutarın kredi kartınıza yansıtılması

1-2 haftayı bulabilmektedir.

 

Değişim

Banlio.com’dan alınan her ürünü faturanızla fatura tarihinden itibaren,hediyeyi hediye değiştirme kartınızın üzerinde yazılı olan tarihten itibaren 30 gün içerisinde mağazamızdan değiştirebilirsiniz.Değişim için üründe herhangi bir hasar olmaması ve ürünü kullanmamanız ile ambalajının (satılabilirliğinin) bozulmamış olması gereklidir.

İptal

Sipariş iptaliniz için info@banlio.com adresine 24 saat içerisinde sipariş numaranız ile birlikte mail yönlendirmesi yapabilirsiniz.
Siparişinizle ilgili iptal talebiniz siparişiniz kargoya verilmedi ise işleme alınabilir. Diğer koşulda iade işlem prosedürleri geçerlidir.

Positive SSL